c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 09 październik 2015
Jacek Chrzanowski – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie – wziął udział w spotkaniu RPO WZ 2014-2020 w Szczecinku. Uczestnikami spotkania w Centrum Konferencyjnym Zamek byli m. in. właściciele firm i przedstawiciele samorządu, zainteresowani możliwościami finansowania inwestycji ze środków UE

Prezes Zarządu Funduszu w Szczecinie poinformował, że dzięki współpracy WFOŚiGW w Szczecinie i NFOŚiGW, możliwa będzie realizacja Programu RYŚ, który będzie polegał ma termomodernizacji domów jednorodzinnych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację programu zamierza przeznaczyć 400 mln zł.

Prezes Jacek Chrzanowski podsumował także pierwszą i zapowiedział drugą edycję Programu PROSUMENT, dzięki któremu w całym regionie powstają instalacje Odnawialnych Źródeł Energii. – W ramach pierwszej edycji programu zostanie zrealizowanych 500 projektów o wartości 22 mln zł, a w drugiej edycji – za 50 mln zł – powstanie od 1000 do 1200 nowych instalacji OZE – powiedział Prezes Jacek Chrzanowski, który zaznaczył także, że nowatorskim posunięciem Funduszu w Szczecinie było wyjście do beneficjentów, poprzez Punkty Obsługi Programu PROSUMENT w Szczecinie i Koszalinie. – Docelowo w województwie powstanie 5 takich punktów – także w Szczecinku. Na miejscu osoby zainteresowane energią z odnawialnych źródeł będą mogły liczyć na fachowe doradztwo i wsparcie przy wypełnianiu wniosku.

Uczestnicy spotkania nt. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 odwiedzili także powstające nad jeziorem Trzesiecko Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej.

Równolegle ze spotkaniem - na Placu Wolności - działał Punkt Infomacyjny WFOŚiGW w Szczecinie. Mieszkańcy Szczecinka mogli uzyskać kompleksowe informacje na temat funduszy unijnych, a także programów, realizowanych przez Fundusz w Szczecinie.

Informacje o kolejnych spotkaniach nt. RPO WZ 2014-2020 można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 22 grudzień 2015