c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 13 październik 2010
Jesteś wychowawcą przedszkolnym, troszczysz się o swoich podopiecznych i chcesz żeby potrafiły segregować śmieci? Weź udział w nowym konkursie Ministerstwa Środowiska i pokaż dzieciom jak fajnie jest żyć w czystym środowisku. Na zgłoszenia czekamy do 8 listopada br.
„Bohaterskie Skrzatki Segregują Odpadki” to konkurs dla wychowawców i przedszkolaków. Aby wziąć w nim udział wystarczy przeprowadzić z dziećmi lekcję na temat właściwego segregowania odpadów i przygotować kolorowy raport z jej przebiegu. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody: przedszkola - pomoce dydaktyczne, a przedszkolaki - zabawki edukacyjne.
 
Celem konkursu jest pobudzenie świadomości na temat segregacji odpadów zarówno wśród najmłodszych Polaków jak i ich opiekunów. Lekcja połączona z zabawą w gronie rówieśników oraz zaangażowanie wychowawców pozwoli dzieciom i dorosłym inaczej spojrzeć na problem, jakim jest brak odpowiedniej selekcji śmieci. Dzięki realizacji konkursu dzieci przeniosą nowe nawyki do domu i wspólnie z opiekunami wprowadzą je w życie.
 
 
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 20 czerwiec 2012