c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 20 styczeń 2014
Półtora miliona złotych otrzymają w tym roku zachodniopomorscy liderzy ekologii. Rusza kolejna edycja konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.


„ZACHODNIOPOMORSKI LIDER EKOLOGII” to konkurs dla najaktywniejszych instytucji z naszego regionu dzięki którym nasze środowisko jest czystsze i piękniejsze. Tym razem pula nagród wynosi aż półtora miliona złotych.
 
Dotychczasowe emisje konkursu pod nazwą Ekologiczna Gmina, czy ostatni zrealizowany w 2011 roku, konkurs pod nową nazwą Zachodniopomorski Lider Ekologii, były skierowane i dostępne wyłącznie  dla gmin województwa  zachodniopomorskiego. Atrakcyjne nagrody i prestiż towarzyszący nominacjom zawsze sprawiały, że konkursy te cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Tegoroczna edycja będzie się różnić od dotychczasowych przede wszystkim tym, że skierowana jest do znacznie szerszego grona uczestników. Nowością wprowadzoną do regulaminu konkursu jest możliwość zgłaszania inicjatyw, ciekawych projektów i aktywności na rzecz ochrony środowiska podejmowanych przez: organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, ośrodki edukacji ekologicznej, szkoły, instytucji kultury oraz przedsiębiorców działających w zachodniopomorskim. Przedmiotem oceny będą mogły być przedsięwzięcia realizowane i zakończone w latach  2011-2013.

Założenia konkursu przewidują przyznanie nagród w pięciu kategoriach tematycznych. Oceniane  będą min. innowacyjne podejście do edukacji ekologicznej, innowacyjne wykorzystanie nowych technologii, aktywne pozyskiwanie funduszy ze środków wsparcia przeznaczanych na realizację zadań  o charakterze ekologicznym. Rezygnujemy z oceny wskaźnikowej na rzecz premiowania inwencji, pomysłowości, konsekwencji. Utrudni to pracę komisji konkursowej, ale umożliwi wyłonienie wartościowych programów. Ankieta konkursowa wymagać będzie od wypełniającego podania informacji na temat terminów i kosztów realizacji projektu, jego kluczowych założeń oraz syntetycznego opisu zadania charakteryzującego jego specyfikę, przykładowo unikatowość lub innowacyjność).

Przewidywany harmonogram  realizacji konkursu:
  • Styczeń 2014 - ogłoszenie regulaminu
  • Marzec – Kwiecień 2014 - powołanie komisji konkursowej
  • Maj 2014 – zakończenie  składania aplikacji konkursowych
  • Sierpień 2014 -  ocena nadesłanych aplikacji, przyznanie nagród.
  • Wrzesień/ Październik 2014 - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród na uroczystej gali z udziałem przedstawicieli Patronów Honorowych.
    
Ocena nadesłanych aplikacji będzie dokonana przez komisję konkursowa powołaną przez Prezesa WFOŚiGW w Szczecinie. W skład komisji wejdą przedstawiciele Funduszu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Wojewody Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskiego Inspektora Ochrony  Środowiska, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, oraz  przedstawiciel przedsiębiorców.
 
W Regulaminie oraz Ankiecie Konkursowej znajdą Państwo szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu i zasad konkursu oraz kryteriów oceny. Termin składania materiałów konkursowych został wyznaczony do dnia 31 maja 2014 r.  Zarząd WFOŚiGW w Szczecinie gorąco zaprasza do udziału w konkursie.

Do pobrania:
Regulamin konkursu
Karta zgłoszenia - ankieta konkursowa
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 21 styczeń 2014