c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 03 czerwiec 2020
Na dachu ujeżdżalni w Budzistowie w gminie Kołobrzeg zostały zamontowane 163 panele o mocy 305Wp każdy. Instalację fotowoltaiczną dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

W ramach instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,72 kWp został także zamontowany inwerter o mocy 50 kW przekształcający produkowany prąd o napięciu stałym na prąd o napięciu sieciowym. Nowa instalacja wyprodukuje 42262 kWh ekologicznej energii rocznie. Koszt inwestycji to 156 tysięcy złotych w formie pożyczki ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

WFOŚiGW w Szczecinie od wielu lat wspiera rozwój odnawialnych źródeł energii – między innymi poprzez udzielanie dofinansowania na budowę instalacji fotowoltaicznych. Z oferty Funduszu w tym zakresie może skorzystać szerokie grono Beneficjentów, w tym: osoby fizyczne (w ramach Programu Czyste Powietrze oraz Programu Pożyczek dla Osób Fizycznych na inwestycje z zakresu ochrony powietrza, wód i gleby), jednostki samorządu terytorialnego, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także przedsiębiorcy, w tym spółki prawa handlowego.

AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 05 czerwiec 2020