c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 01 czerwiec 2020
Chętnie odwiedzany przez uczniów z całego regionu Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu przeprowadzi nowe warsztaty: „Przyroda i zjawiska atmosferyczne - obserwacje w TOEE”, a na łące naprzeciwko tarasu ustawi modele zwierząt w skali 1:1. To wszystko dzięki dofinansowaniu na 2020 rok ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie


W planach jest przeprowadzenie autorskich i unikatowych warsztatów ekologicznych pod wspólną nazwą „Przyroda i zjawiska atmosferyczne – obserwacje w TOEE”. To szansa, by uczniowie klas 1-8 szkół podstawowych z naszego regionu zdobyli nową wiedzę w atrakcyjny sposób. Nowością jest to, że warsztaty będą także skierowane także dla osób dorosłych – grup nauczycieli oraz leśników z Pomorza Zachodniego. Weźmie w nich udział prawie 4500 osób.

Projekt zakłada także remont tarasu, na którym będą odbywać się warsztaty obserwacyjne, zakup mikroskopu stereoskopowego, figur zwierząt (jelenia, sarny i dzika), tablic edukacyjnych i stanowiska, które będzie prezentować zjawisko zorzy polarnej.

Koszt projektu to ponad 122 tysiące złotych, a wsparcie z WFOŚiGW w Szczecinie to dotacja w wysokości ponad 61 tysięcy złotych.

Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2013 roku. Do końca 2019 r. ośrodek odwiedziło ponad 90 tysięcy osób.

AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 05 czerwiec 2020