c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 25 marzec 2020
Zostać w domu - to najlepsze, co aktualnie możemy zrobić w trosce o zdrowie i życie naszych Najbliższych. Chcemy przypomnieć Państwu eko-inicjatywy zrealizowane przez naszych Beneficjentów, które pozwolą spędzić czas nie tylko kreatywnie, ale także - ekologicznie. W tym miejscu będziemy zamieszczać nowe propozycje - nie tylko dla najmłodszych

1) Podmuch Energii

To cykl programów edukacyjnych dotyczących ekologicznego korzystania ze źródeł energii, zrealizowany przez Fundację 8 Kobiet przy współpracy i dzięki dofinansowaniu z WFOŚiGW w Szczecinie. „Podmuch Energii” miał już trzy pełne edycje - w 2015, 2017 i 2018 i każdorazowo był emitowany na ogólnopolskiej antenie TVP. Projekt był też wielokrotnie nagradzany – otrzymał między innymi nagrodę Srebrnego Delfina na festiwalu Cannes Corporate Media & TV Awards w 2012 roku oraz nagrodę w konkursie „Dziennikarze dla klimatu”.

Zwiastun


Ostatni sezon Podmuchu Energii można obejrzeć na naszej stronie internetowej w zakładce Filmy Ekologiczne oraz na naszym kanale na Youtube.

Cykl filmów „Podmuch Energii” został przygotowany dzięki dotacji w wysokości pond 360 tysięcy złotych ze środków WFOŚiGW w Szczecinie.

2) Gra Eko-Piotruś: poznaj inwestycje ekologiczne!

Dziś w ramach akcji #ZostańWDomu udostępniamy do wydruku nasz autorski pomysł - grę karcianą Eko-Piotruś. Zasady zna chyba każdy, a oprócz dobrej zabawy można obejrzeć z lotu ptaka eko-inwestycje, dofinansowane przez WFOŚiGW w Szczecinie.

Pliki do wydruku:
- Karty
- Pudełko

3) Kolorowanka "Zwierzęta i rośliny"

Dziś propozycja dla najmłodszych, którzy - bawiąc się i kolorując - mogą przyjrzeć się bliżej rysiowi, wilkowi, bocianowi czy bielikowi. Kolorowanka "Zwierzęta i rośliny" powstała w ramach projektu "Promocja parków krajobrazowych jako obszarów zrównoważonego rozwoju", zrealizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i WFOŚiGW w Szczecinie.


Kolorowanka do druku

4) Świdwie Sanctus

Dziś w ramach #ZostanWDomu - specjalnie dla fanów muzyki i dźwięków natury - wracamy do projektu "Świdwie Sanctus", czyli inicjatywy Stowarzyszenia Akademia Komunikacji Społecznej, któa zaowocowała wydaniem płyty i przygotowaniem filmu z muzyką z rezerwatu Świdwie - jednego z cenniejszych obiektów przyrodniczych w Polsce.

Idea „Świdwie Sanctus”, powstała w podszczecińskim Tanowie. W sąsiedztwie puszczy Wkrzańskiej i rezerwatu, grupa pasjonatów skupionych w zespole wokalnym „Tam i Owo” zaczęła tworzyć teksty i muzykę do naturalnych dźwięków natury. Bazą do projektu są nagrania Rościsława Wysockiego, przyjaciela rezerwatu, który od ponad 40 lat zbiera i kataloguje „głosy Świdwia”. Do idei dołączył Deutsch – Polnischer Chor Horyzont, chóry szkolne z Trzebieży i Tanowa oraz wielu solistów.

Naturalne dźwięki rezerwatu są połączone z bogatym instrumentarium, autorskimi utworami chóralnymi wykonywanymi przez połączone zespoły wokalne, a także solowymi pieśniami inspirowanymi dźwiękami Świdwia. Utwory ułożone w cykl dnia, przedstawiające rezerwat od świtu do nocy. Słyszymy dźwięki poranka, burzy, ale także kluczowych solistów rezerwatu, wśród których słynny jest dudniący dźwięk czapli bąka. Projekt „Świdwie Sanctus – natura i człowiek w dźwięku i obrazie” wsparł finansowo Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
 

 

 

 

 
5)
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 30 marzec 2020