c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 24 marzec 2020
Stowarzyszenie Wodne Sir Edward’s patroluje jeziora, pomaga w śledzeniu kłusowników, a także dba o bezpieczeństwo na wodzie. Dzięki wsparciu WFOŚiGW w Szczecinie ma do tego nowe narzędzia: nowoczesną łódź ratowniczą z echosondą i sonarem, a także drona podwodnego

Efektem ekologicznym będzie skuteczna walka z kłusownictwem, polegająca na prowadzeniu patroli na wodach śródlądowych Pojezierza Drawskiego, w tym na jeziorach Czaplino, Krzemno, Komorze, Żerdno, Kaleńskim i Drawsko. Patrole będą wykonywane zarówno w dzień, jak i w nocy, minimum 2 razy w tygodniu w porozumieniu i współdziałaniu z lokalnymi służbami.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, wspierając działania dotyczące ochrony przyrody, przeznaczył na ten projekt ponad 40 tysięcy złotych. Koszt całkowity zakupu łodzi i drona to niemal 230 tysięcy złotych.  

Warto dodać, że stowarzyszenie Sir Edward`s tworzą osoby, które na co dzień pracują jako leśnik, ratownik medyczny, elektrycy, sprzedawca, a także nauczyciel. Każda z nich cechuje się ogromnym zamiłowaniem do wody, sportów wodnych oraz nurkowania.


Nowa łódź

Podwodny dron i wykonane przez niego zdjęcia

Tekst: Marta Byczkiewicz/Stowarzyszenie Wodnego Sir Edward’s oraz WFOŚiGW w Szczecinie.
Foto: S.W.S.E.
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 24 marzec 2020