c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 04 marzec 2020
Jak odpowiedzialnie inwestować w środowisko i pozyskać środki na inwestycje proekologiczne mogli dowiedzieć się uczestnicy Konferencji Regionalnej dla Beneficjentów, którą Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie 3 marca br. zorganizował w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu

Wśród ponad 100 uczestników znaleźli się przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, nadleśnictw, stowarzyszeń i fundacji oraz biznesu. - Zachęcam do aplikowania o środki w ramach Programu Czyste Powietrze i innych programów realizowanych przez WFOŚiGW w Szczecinie. Nasi Pracownicy są do Państwa dyspozycji - mówił podczas otwarcia konferencji w Zalesiu Paweł Mirowski – Prezes Zarządu Fundusz.

Beneficjenci mogli poznać ofertę finansową Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także rozwiązania proponowane przez WFOŚiGW w Szczecinie – między innymi w zakresie ochrony powietrza, doposażenia Straży Pożarnych w nowy sprzęt czy edukacji ekologicznej i ochrony przyrody.

Tradycyjnie - konferencja była okazją do zaprezentowania przez beneficjentów działań, zrealizowanych przy wsparciu WFOŚiGW w Szczecinie. Uczestnicy mogli poznać bliżej ekologiczne rozwiązania zastosowane w powstającym przy Bramie Portowej w Szczecinie Kompleksie Usługowym Posejdon, w którym Fundusz dofinansował montaż odnawialnych źródeł energii i budowę zielonej ściany w patio budynku. Kolejną zaprezentowaną inicjatywą był „Podmuch Energii”, czyli cykl filmów przybliżających widzom m.in. na temat elektromobilności i OZE, przygotowany przez Fundację 8 Kobiet. Swoją ofertę edukacyjną przedstawił Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Zalesiu.

Konferencja została zorganizowana w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego realizowanego w Programie Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Prezentacje

1.    Oferta NFOŚiGW
2.    Oferta WFOŚiGW w Szczecinie
3.    Doradztwo Energetyczne
4.    Czyste Powietrze
5.    Posejdon


AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 04 marzec 2020