c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 08 listopad 2019
Wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc zaprasza na wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada w Sławnie

- 11 listopada 1918 to dla Polaków jedna z najważniejszych dat w historii – mówi wojewoda Tomasz Hinc. - Zachęcam wszystkich do wspólnego świętowania 101 rocznicy odzyskania niepodległości i uczczenia pamięci tych, którym zawdzięczamy odrodzenie naszej Ojczyzny.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 od złożenia kwiatów pod pomnikiem Poległych Żołnierzy na cmentarzu komunalnym w Sławnie. Następnie, o godz. 10.30 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny przy ul. Tadeusza Kościuszki 24 w Sławnie odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny.

O godz. 12.00 na sławieńskim placu ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego rozpocznie się uroczystość patriotyczna z ceremoniałem wojskowym. W programie:
• „Niepodległa do hymnu” – wspólne odśpiewanie hymnu państwowego
• wręczenie odznaczeń państwowych
• koncert zespołu Szczecinianie
• koncert Orkiestry Dętej im. Ziemi Sławieńskiej

Po oficjalnej części uroczystości rozpocznie się piknik rodzinny, na którym można będzie obejrzeć sprzęt wojska i służb mundurowych, odwiedzić stoiska promocyjne oraz skosztować wojskowej grochówki.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie również włącza się w wojewódzkie obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sławnie. Zapraszamy na nasze stoisko: po kompleksowe informacje o programach Funduszu i do udziału w konkursach dla całych rodzin.

Organizatorami wojewódzkich obchodów święta Niepodległości są wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc, burmistrz Miasto Sławno Krzysztof Frankenstein oraz dowódca 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Maciej Jabłoński.


Tekst: Centrum Prasowe Wojewody/WFOŚiGW w Szczecinie
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 12 listopad 2019