c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 02 październik 2019
Pierwszy rok realizacji ogólnopolskiego, rządowego Programu Priorytetowego Czyste Powietrze – za nami! Dokładnie 19 września 2018 roku został uruchomiony nabór wniosków w ramach programu, jakiego w naszym kraju jeszcze nie było. Program Czyste Powietrze pozwala beneficjentom uzyskać atrakcyjne dofinansowanie z bezzwrotną dotacją nawet w wysokości 90% kosztów m. in. na wymianę źródła ciepła wraz z kompleksową termomodernizacją domu jednorodzinnego oraz montaż instalacji odnawialnych źródeł energii

Ten rok wdrażania Programu Czyste Powietrze to dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie czas wyzwań, dostosowywania się do zmieniających wymagań programu i sprawnego reagowania na potrzeby beneficjentów. W tym czasie pracownicy WFOŚiGW w Szczecinie przyjęli ponad 2000 wniosków o dofinansowanie i zostało zawartych niemal 1800 umów na realizację ekologicznych inwestycji, dzięki którym Wszyscy będziemy oddychać czystym powietrzem.

Zachodniopomorskim beneficjentom polecamy aplikowanie o środki nie tylko w ramach sztandarowego programu Funduszu, ale także innych, w tym Programu Pożyczek dla Osób Fizycznych, usuwania azbestu czy regeneracji środowiskowej gleb. W najnowszym numerze „Naturalnie” przeczytacie Państwo także o cieszących się dużym zainteresowaniem programach dedykowanym Ochotniczym Strażom Pożarnym.

W naszym biuletynie również obszerna prezentacja obiektu, który ma szansę stać się nową wizytówką Szczecina. Mowa o projekcie Posejdon, który uzyskał dofinansowanie ze środków Funduszu na montaż instalacji odnawialnych źródeł energii. Wewnątrz numeru odpowiedzi na pytania: jakiej głębokości sięgają odwierty pod pompy ciepła w Posejdonie i z jakich ekologicznych technologii skorzysta nowy obiekt przy Bramie Portowej.

Zapraszam do lektury!

Paweł Mirowski
Prezes Zarządu
 
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 02 październik 2019