c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 10 czerwiec 2019
Tworzymy dobrą atmosferę! – to hasło dziesiątej już edycji BIEGu PO ZDROWIE, w którym koszalinianie wystartowali w sobotę, 8 czerwca. Celem biegu - jak co roku - była promocja zdrowego trybu życia i zachęcenie mieszkańców do aktywności fizycznej. Dodatkowo ważnym i eksponowanym tematem stała się ochrona środowiska

Uczestnicy – około 2000 biegaczy - wystartowali w samo południe spod siedziby Radia Koszalin. Nie niedługiej, 2-kilometrowej trasie biegły zarówno osoby młodsze, starsze, jak i całe rodziny z dziećmi.  Pogoda sprzyjała: było ciepło i wiał lekki, przynoszący ochłodę, wiatr. Bieg przebiegał w wesołej i przyjaznej atmosferze, bo najważniejszy był tu udział i dobra zabawa, a nie kolejność na mecie, zlokalizowanej w Wodnej Dolinie rzeki Dzierżęcinki.

Na zmęczonych, ale szczęśliwych uczestników zakończonego biegu Polskie Radio Rozgłośnia Regionalna w Koszalinie wraz z partnerami - przygotowali Rodzinny Festyn Rekreacyjny z wieloma atrakcji, w tym również z zakresu działań proekologicznych. Swoje stanowiska zaprezentowały między innymi Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie, Lasy Państwowe – Nadleśnictwa Karnieszewice i Polanów, prośrodowiskowa i prospołeczna Fundacja „Nauka dla Środowiska”, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Koszalinie oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który przyznał dofinansowanie na organizację biegu.

Przedstawiciele Funduszu, oprócz prowadzenia konkursów edukacyjnych, udzielali informacji między innymi z zakresu Programu „Czyste Powietrze”. Zdrowe przekąski dla biegaczy zapewnił Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Oddział Terenowy w Koszalinie. Uczestnicy imprezy chętnie brali udział w prezentacjach edukacyjno-ekologicznych, artystycznych i sportowych oraz zabawach integracyjnych. W „Miejskim Zagajniku” można było otrzymać wybraną przez siebie sadzonkę drzewa. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko Schroniska dla zwierząt, w którym prowadzona była zbiórka żywności i koców oraz przekazywane były informacje na temat odpowiedzialnej adopcji przebywających w schronisku zwierząt.

Fot. WFOŚiGW w Szczecinie/Polskie Radio Koszalin
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 14 czerwiec 2019