c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 13 maj 2019
Uroczysty apel, wręczenie awansów i odznaczeń oraz piknik dla całych rodzin. Wojewódzkim Obchodom Dnia Strażaka w Choszcznie (11 maja) towarzyszyły Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Strażacy – zarówno Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej – otrzymali awanse na wyższe stopnie oraz odznaczenia. - Reprezentujecie służbę, która cieszy się największym zaufaniem, jedną z największych sympatii właśnie obywateli, właśnie Polaków – mówił Joachim Brudziński – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Strażackich akcentów tego dnia nie brakowało. W namiocie WFOŚiGW w Szczecinie można było obejrzeć wystawę zdjęć wozów, przekazanych zachodniopomorskim jednostkom OSP w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych. To łącznie 10 średnich i 2 ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze oraz trzy łodzie strażackie dla OSP m.in. w Stanominie, Ustroniu Morskim, Parsęcku, Bielkowie czy Wysokiej Kamieńskiej. Ich łączny koszt to niemal 14 milionów złotych. WFOŚiGW w Szczecinie dofinansował zakup kwotą ponad 1,1 miliona złotych.

W ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich Doradcy Energetyczni WFOŚiGW w Szczecinie podpowiadali mieszkańcom Choszczna, jak planować inwestycje związane z wymianą źródła ciepła i termomodernizacją domu jednorodzinnego. W namiocie Funduszu, oprócz uzyskania informacji o możliwościach uzyskania dofinansowania, można było wziąć udział w ekologicznych konkursach i zabawach dla całych rodzin.

AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 22 maj 2019