c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 22 luty 2019
Blisko stu beneficjentów z północy i wschodu województwa wzięło udział w Konferencji Regionalnej zorganizowanej przez WFOŚiGW w Szczecinie w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Polskiego Związku Łowieckiego w Manowie. Wśród tematów: możliwości finansowania zadań ze środków WFOSiGW w Szczecinie i Narodowego Funduszu, Projekt Doradztwa Energetycznego, Program Czyste Powietrze i warsztaty z wypełniania wniosków o dofinansowanie

- Jestem przekonany, że konferencja zaowocuje dobrze przygotowanymi wnioskami o dofinansowanie działań proekologicznych, dzięki którym środowisko naszego regionu będzie jeszcze lepiej chronione. Pracownicy Funduszu są do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania, w tym te dotyczące rządowego Programu Czyste Powietrze, który pozwala uzyskać atrakcyjne wsparcie na wymianę źródła ciepła i kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego – mówił Paweł Mirowski – Prezes Zarządu Funduszu.

Jak aplikować o wsparcie i na jakie działania można uzyskać dofinansowanie ze środków Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie – wyjaśniał Andrzej Grzana – Kierownik Zespołu Wniosków. O możliwościach skorzystania ze wsparcia w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego mówił Wojciech Butrym – Doradca Energetyczny WFOŚiGW w Szczecinie. Nie zabrakło kompleksowych informacji o ogólnopolskim programie Czyste Powietrze, a także praktycznych warsztatów wypełniania wniosków o dofinansowanie. Uczestnikom konferencji w Manowie został także przybliżony projekt ochrony żubrów i rysi, realizowany przy wsparciu Funduszu przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze.

Łącznie w konferencjach regionalnych w Zalesiu i Manowie wzięło udział ponad 200 osób. W tym roku spotkania odbyły się już po raz dziesiąty.

Prezentacje:
01. A. Grzana - Możliwości realizacji inwestycji
02. NFOŚiGW
03. W. Butrym - Projekt Doradztwa Energetycznego
04. I. Soczyński - Czyste Powietrze
05. ZTP - Żubry i rysie
06. P. Górny - Warsztaty z wypełniania wniosków


AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 08 marzec 2019