c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 25 wrzesień 2018
W Service Inter Lab – Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji dla Sektora Usług Uniwersytetu Szczecińskiego odbyła się konferencja, zorganizowana przez WFOŚiGW oraz RODM w Szczecinie. Jednym z gości była minister Halina Szymańska – Szef Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Wśród zagadnień znalazły się: finansowanie zadań z zakresu ochrony środowiska, system wsparcia doradczego w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE, a także debata na temat bezpieczeństwa energetycznego Polski

- Od lat skutecznie wspieramy wszelkie działania, których celem jest poprawa jakości powietrza, w tym wymianę źródeł ciepła, montaż instalacji odnawialnych źródeł energii czy termomodernizację budynków – mówił podczas otwarcia konferencji Paweł Mirowski – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który dodał, że Fundusz rozpoczął przyjmowanie wniosków w ramach ogólnopolskiego, rządowego Programu „Czyste Powietrze”: - Program to konkretna odpowiedź na problem smogu, a jego efektem będzie wymiana źródła ciepła nawet w 4 milionach polskich domów. Zachęcam Państwa do aplikowania o bardzo atrakcyjne dofinansowanie z dotacją do 90% wartości zadania.

Możliwości uzyskania wsparcia na działania proekologiczne ze środków WFOŚiGW w Szczecinie przedstawił Andrzej Grzana – Kierownik Zespołu ds. Obsługi Wniosków, który zapowiedział, że w połowie października rozpocznie się nabór wniosków w ramach popularnego wśród beneficjentów Programu Pożyczek dla Osób Fizycznych, który umożliwia pozyskanie wsparcia między innymi na zakup samochodów, skuterów i rowerów elektrycznych.

Zagadnienia związane z inteligentnym zarządzaniem energią przybliżyli uczestnikom członkowie Kołobrzeskiego Klastra Energii – Elżbieta Syrda i Tadeusz Żurek. Z kolei możliwości współpracy z Funduszem w zakresie poprawy efektywności energetycznej zaprezentował Michał Lidwin – Doradca Energetyczny WFOŚiGW w Szczecinie.

Ważnym punktem konferencji była debata na temat bezpieczeństwa energetycznego Polski z udziałem ekspertów: mecenasa Michała Lizaka – sędziego Trybunału Stanu, doktora Krzysztofa Księżopolskiego - eksperta do spraw bezpieczeństwa ekonomicznego i energetycznego oraz doktora Marka Chabiora – reprezentującego RODM oraz WFOŚiGW w Szczecinie, poprowadzona przez redaktora Piotra Tolko.

W trakcie konferencji Doradcy Energetyczni WFOŚiGW w Szczecinie udzielali konsultacji dotyczących planowania inwestycji ekologicznych, poprawy efektywności energetycznej i montażu instalacji odnawialnych źródeł energii.
 

AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 25 wrzesień 2018