c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 09 wrzesień 2018
Wśród kilkuset wystawców nie mogło zabraknąć Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który – podobnie jak w poprzednich latach – był Partnerem Ekologicznym Targów

Fundusz zaprosił uczestników Targów do Ekostrefy, czyli miejsca edukacji ekologicznej dedykowanej dla całych rodzin. W charakterystycznym namiocie WFOŚiGW w Szczecinie przez trzy targowe dni można było uzyskać informacje na temat oferty Funduszu, w tym ogólnopolskiego, rządowego Programu Czyste Powietrze, dzięki któremu niemal 4 miliony polskich domów zostanie objętych kompleksową termomodernizacją. Fachowych porad dotyczących między innymi finansowania wymiany źródeł ciepła udzielali Doradcy Energetyczni. W środku można było także wziąć udział w konkursach i zabawach dotyczących ekologii i ochrony środowiska. Oprócz Funduszu – stoiska w Ekostrefie przygotowały także Lasy Państwowe, Komenda Wojewódzka Policji oraz Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Szczecinie.

Tradycyjnie – nie zabrakło Biegów z Ekologią, czyli zawodów sportowych, w których wzięło udział ponad 200 uczniów ze szkół podstawowych i liceów między innymi ze Stargardu, Choszczna, Płotów i Mieszkowic. Do najlepszych trafiły puchary, medale i nagrody ufundowane przez szczeciński Fundusz.

Ważnym elementem tegorocznych Targów była akcja „100 tysięcy drzew na 100 lecie Niepodległości Polski 1918-2018” zorganizowana przez WFOŚiGW w Szczecinie, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach pod Patronatem Honorowym Prezesa Rady Ministrów. Do uczestników, którzy przynieśli do namiotu Funduszu odpady lub wzięli udział w konkursach, trafiło 3 tysiące sadzonek polskich drzew: klonów, grabów, lip, dębów i brzóz. Chcieliśmy w ten sposób nie tylko zwiększyć świadomość ekologiczną osób odwiedzających Targi, ale jednocześnie - zwrócić ich uwagę i wspólnie uczcić jubileusz 100-lecia odzyskania przez Nasz Kraj Niepodległości.

XXXI Targi Rolne Agro Pomerania w Barzkowicach były doskonałą okazją do spotkania i wymiany poglądów oraz doświadczeń osób zajmujących się rolnictwem, dystrybutorów maszyn i urządzeń rolniczych, hodowców i przedstawicieli firm z sektora energetycznego oraz ochrony środowiska.

AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 09 wrzesień 2018