c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 23 wrzesień 2018
Tylko do najbliższego piątku (28 września) zespoły z zachodniopomorskich szkół ponadpodstawowych mogą zgłaszać się do udziału w Ogólnopolskim konkursie pn. „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości”

Konkurs rozpoczął się 3 września br., a jego finał w postaci Młodzieżowego Kongresu Klimatycznego, będzie miał miejsce 24 października br. podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich POL-ECO SYSTEM. Jego organizatorem są Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, współorganizatorem – Międzynarodowe Targi Poznańskie, a Partnerem – Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Ideą konkursu i Kongresu (MKK 2018) jest zachęcenie młodzieży szkół ponadpodstawowych do sformułowania swojego punktu widzenia odnośnie zmian klimatycznych poprzez opracowanie „Młodzieżowego Przesłania Klimatycznego dla przyszłości”. Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli WFOŚiGW i NFOŚiGW oraz naukowców dokona wstępnej oceny i klasyfikacji zgłoszonych Przesłań, wybierze 10 zespołów szkolnych z całego kraju, które dokonają prezentacji najlepszych Przesłań na szczycie MKK 2018 w Poznaniu w dniu 24 października 2018 r. Prezentacjom towarzyszyć będą wykłady naukowe i debaty na temat wpływu zmian klimatycznych na środowisko przyrodnicze. Dla najlepszych Przesłań przewidywane są nagrody finansowe przekazane na rzecz szkoły. „Młodzieżowe Przesłanie Klimatyczne dla przyszłości” może przybrać dowolną formę: przemówienia, prezentacji, plakatu, filmu etc. Liczy się kreatywność i pomysłowość uczestników Konkursu.

Przedsięwzięcie objęte zostało honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Patronem medialnym jest Radio Poznań S.A. oraz TVP3 Poznań.

W załączeniu Regulamin Konkursu oraz Karta Zgłoszenia, którą należy odesłać do dnia 28 września br. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Osobą do kontaktu w sprawie MKK 2018 jest: Konrad Czarnecki, nr tel. 91 486 15 56 wew. 142

Przystąpienie do Konkursu oznacza jednocześnie zgodę na przetwarzanie przez Komitet Organizacyjny i Kapitułę MKK danych osobowych zawartych w formularzu zgłoszeniowym w celu i zakresie niezbędnym do organizacji przedsięwzięcia pod tytułem „Młodzieżowy Kongres Klimatyczny 2018” oraz zgody na publikowanie zdjęć, na których będą prezentowane wizerunki uczestników wykonane przez Organizatorów”.

Karta zgłoszeniowa

Regulamin

Plakat konkursu
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 01 październik 2018