c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 30 maj 2018
Różnorodne możliwości uzyskania dofinansowania z różnych źródeł na realizację działań na rzecz poprawy jakości powietrza – poznają uczestnicy konferencji regionalnej, którą już we wtorek, 5 czerwca, Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie organizuje w Service InterLab na Uniwersytecie Szczecińskim. Zachęcamy do udziału


Podczas szczecińskiej konferencji zostaną zaprezentowane mechanizmy finansowe dotyczące możliwości uzyskania wsparcia między innymi na kompleksową termomodernizację budynków, wymianę źródeł ciepła czy montaż instalacji odnawialnych źródeł energii – zarówno ze środków Narodowego, jak i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Zostaną przedstawione założenia Programu „Czyste Powietrze”, którego dofinansowanie ma objąć kompleksową termomodernizację domów jednorodzinnych, w tym montaż nowego źródła ciepła, instalacji OZE, energooszczędnych okien i drzwi czy termoizolację dachu i stropów.

Będzie można poznać szczegóły programów, realizowanych przez NFOŚiGW i WFOŚiGW w Szczecinie. Nie zabraknie panelu dotyczącego klastrów energetycznych z udziałem przedstawiciela Ministerstwa Energii, a także reprezentantów zachodniopomorskich klastrów, którzy przedstawią dobre praktyki działalności z zakresu efektywności energetycznej i odnawialnych źródeł energii. O działalności Geotermii Pyrzyce, która niedawno uruchomiła nowy odwiert GT1-bis opowiedzą przedstawiciele Spółki. Będzie również można poznać zasady Projektu Doradztwa Energetycznego, w ramach którego eksperci WFOŚiGW w Szczecinie świadczą bezpłatne usługi doradcze w zakresie poprawy efektywności energetycznej budynków.

Zapraszamy!

Agenda Konferencji Czyste Powietrze Twojego Regionu - Szczecin 05.06.2018
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 05 czerwiec 2018