c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 28 maj 2018
O tym, że ekologia i sport to świetne połączenie mogli przekonać się mieszkańcy Szczecina, którzy w niedzielę, 27 maja, wzięli udział w czwartej już edycji EKObiegu. Na trasie w Lesie Arkońskim pojawili się biegacze, którzy mieli do wyboru dystanse 5 i 10 kilometrów oraz miłośnicy nordic-walking. Nie zabrakło też biegów dla dzieci, a to wszystko - by promować ocronę środowiska i zdrowy styl  życia

Najszybsi na 10 km okazali się Monika Andrzejczak oraz Zbigniew Murawski. Pierwsi na mecie w biegu na dystansie o połowę krótszym byli: Tomasz Waszczuk i Wioletta Murawska, a w marszu nordic-walking: Kamil Kliczka i Danuta Kłaczyńska. Podczas EKObiegu nie zabrakło także innych atrakcji, w tym wspólnego śniadania, warsztatów rolkowych czy treningu koordynacji ruchowej.

Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na rzecz Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. IV EKobieg został zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Zakład Usług Komunalnych oraz Kurier Szczeciński.

Fot. A. Bednarski/Kurier Szczeciński.
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 28 maj 2018