c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 30 kwiecień 2018
I Wiosenna Wystawa Ogrodniczo-Pszczelarska - za nami! Podczas wydarzenia, zorganizowanego przez ZODR w Barzkowicach w dniach 28-29 kwietnia nie mogło zabraknąć Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Pracownicy Funduszu informowali o możliwościach uzyskania dofinansowania na działania ekologiczne i prowadzili konkursy na temat ochrony środowiska

Ważnym punktem Wystawy było seminarium pszczelarskie, podczas którego o możliwościach dofinansowania odbudowy populacji pszczół mówił Andrzej Grzana - Specjalista ds. techniczno-branżowych WFOŚiGW w Szczecinie. Przedstawił założenia pilotażowego programu i informował o zasadach naboru wniosków.

W trakcie wystawy działała też Ekostrefa, gdzie pracownicy WFOŚiGW, Nadleśnictwa Mieszkowice i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego prowadzili zajęcia i konkursy dotyczące edukacji ekologicznej. Można było dowiedzieć się, jak powstaje miód i zobaczyć, jak wygląda hotel dla pszczół. Pierwszego dnia wystawy został także podsumowany konkurs fotograficzny "Zachodniopomorskie rolnictwo w obiektywie".

I Wiosenna Wystawa Ogrodniczo-Pszczelarska zostałą dofinansowana ze środków szczecińskiego Funduszu.

AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 30 kwiecień 2018