c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 12 kwiecień 2018
Nowe miejsce na edukacyjnej mapie naszego regionu. Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie zrealizował projekt „Moja przygoda z przyrodą”. Jednym z jego elementów było stworzenie ścieżki edukacyjnej „W przyjaźni z pszczołami”

Ścieżka pozwala poznać lepiej świat pszczół i innych owadów zapylających, w tym błonkówek, muchówek i chrząszczy. Można również dowiedzieć się więcej o gatunkach roślin miododajnych, w tym facelii, rzepaku, klonu i lipy, a także o samym procesie powstawania miodu. Oprócz tablic informacyjnych ustawiono – nawiązujące kształtem do plastra miodu – stolik i krzesła. Na ścieżce znalazły się także gry edukacyjne oraz hotel dla pszczół.

W ramach projektu – oprócz stworzenia ścieżki edukacyjnej – zostały między innymi przeprowadzone zajęcia dla uczniów w Biosurowcowym Ogrodzie Dydaktycznym, warsztaty dotyczące rolnictwa, ekologii i ochrony środowiska, została zorganizowana XV Edycja Konkursu Wiedzy Ekologicznej oraz przygotowano materiały edukacyjne: “ABC Rolnictwa”, “Zasoby przyrody”, “W zgodzie z naturą. Zielone dachy” oraz “Uprawa roślin na cele energetyczne”. Realizacja projektu edukacyjnego przez ZODR Barzkowice kosztowała 46 tysięcy złotych. Ponad 28 tys. zł to dotacja ze środków WFOŚiGW w Szczecinie w ramach Edukacji Ekologicznej.

AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 12 kwiecień 2018