c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 12 marzec 2018
Przy wsparciu ze środków WFOŚiGW w Szczecinie Uzdrowisko Świnoujście S.A. kupiło samochód elektryczny oraz stację ładowania. Pojazd służy do przewozu osób niepełnosprawnych. Dzięki ekologicznej inwestycji do atmosfery nie trafi prawie 3,8 tony dwutlenku węgla rocznie

Koszt zakupu pojazdu i stacji ładowania to ponad 170 tysięcy złotych, z czego 70 tysięcy złotych to dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

WFOŚiGW w Szczecinie konsekwentnie wspiera spójne z polityką Rządu działania na rzecz elektromobilności, oferując samorządom dotację do 50% kosztów zakupu pojazdów elektrycznych i infrastruktury ładowania. Z preferencyjnego dofinansowania skorzystały już m.in. Gmina Miasto Szczecin, Gmina Stargard, Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. Uzyskanie wsparcia finansowego na zakup bezemisyjnych pojazdów możliwe jest także w ramach Programu pożyczek dla osób fizycznych. Dofinansowanie w formie preferencyjnej pożyczki z oprocentowaniem w wysokości 2% pozwala na zakup samochodów, skuterów oraz rowerów elektrycznych.

AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 12 marzec 2018