c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 09 lipiec 2020
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie kupi łódź ratowniczą, która będzie wykorzystywana między innymi w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i ochrony przyrody. 29 czerwca 2020 r. Zarząd Funduszu podjął decyzję o przyznaniu dotacji na zakup łodzi i przyczepy transportowej

Dzięki wsparciu z WFOŚiGW w Szczecinie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Koszalinie zyska łódź z silnikiem zaburtowym i przyczepą, która będzie używana podczas akcji dotyczących ratownictwa wodnego, chemicznego i ekologicznego, a także czynnej ochrony przyrody na terenie powiatu koszalińskiego. Niemal sześciometrowa jednostka, która jednorazowo zabierze na pokład do 10 osób, będzie wyposażona m.in. w konsolę sterującą, belkę sygnalizacyjną wraz z oświetleniem, silnik zaburtowy o mocy 40 KM oraz przyczepę transportową. Dobrana moc silnika pozwoli na rozstawienie zapory olejowej, która znajduje się na wyposażeniu JRG nr 2.

Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie to 34 tysiące złotych. Koszt zakupu łodzi wraz z przyczepą wynosi 68 tys. zł.

Zdjęcie ilustracyjne: Łódź dla OSP Bielkowo kupiona w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych.
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 09 lipiec 2020