c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 07 marzec 2019
Do strażaków z OSP w podchoszczeńskim Zamęcinie trafił nowy samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją ograniczania skażeń, kupiony przy wsparciu WFOŚiGW w Szczecinie w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych. Pojazd został uroczyście przekazany Strażakom w sobotę, 2 marca

Nowy, ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy z napędem na 4 koła jest wyposażony w 4500-litrowy zbiornik na wodę, zbiornik środka pianotwórczego, maszt oświetleniowy i wyciągarkę. Dzięki niemu Strażacy-Ochotnicy z Zamęcina będą jeszcze szybciej na miejscu awarii lub zagrożenia dla środowiska na terenie gminy Choszczno. Do tej pory w OSP w Zamęcinie służyły dwa wozy, wyprodukowane w katach osiemdziesiątych XX wieku.

Koszt zakupu wozu to 800 tysięcy złotych, z czego połowa to dotacja ze środków Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Pojazd został kupiony w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych. WFOŚiGW w Szczecinie podczas uroczystości przekazania wozu reprezentował Robert Stępień – Kierownik Zespołu Obsługi Wniosków w Biurze Koszalin.

Fot. Tadeusz Krawiec/Urząd Miejski w Choszcznie oraz Archiwum WFOŚiGW w Szczecinie.
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 07 marzec 2019