c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 05 grudzień 2018
Ponad 360 prac od uczniów szkół z całego Pomorza Zachodniego. Finał Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Ojczysta przyroda jest wokół nas–symbole odwagi i męstwa" odbył się 5 grudnia w Technikum Technologii Cyfrowych. Zmagania zostały zorganizowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Ligę Ochrony Przyrody - Okręg w Szczecinie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

"Cieszę się, że tak wielu uczniów przedstawiło swoje pomysły dotyczące polskiej przyrody w interesujących i różnorodnych pracach plastycznych. Wiele z nich wymagało nie tylko kreatywności, ale także dużego nakładu pracy. Już teraz gratuluję wszystkim, którzy przygotowali prace i zachęcam do dbania o otaczające nas środowisko – to jeden z przejawów miłości do naszej Ojczyzny" - mówił Paweł Mirowski - Prezes Zarządu Funduszu.

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego z okazji "100 lat Niepodległej" pt. "Ojczysta przyroda jest wokół nas - symbole odwagi i męstwa".

Konkurs obywał się w dwóch kategoriach wiekowych: kalegoria I - klasy I-IV szkoły podstawowej, kategoria II - klasy V-VIII. W każdej kategorii uczestnicy przedstawili przyrodnicze symbole Polski, które towarzyszyły naszym przodkom w walce o niepodległość i które przypominają o tym poświęceniu do dziś.

KATEGORIA I – klasy I-IV
I miejsce ex aequo: Marita Matławska, Szkoła Podstawowa w Żabnicy, opiekun: Maria Chrobak
I miejsce ex aequo: Zuzanna Pentela, SP 18 w Szczecinie, opiekun: Bożena Pawlak
II miejsce: Zuzanna Sawicka, Szkoła Podstawowa w Kliniskach Wielkich, opiekun: Alicja Jaskuła
III miejsce: Krzysztof Kozubowski, Szkoła Podstawowa Nr 5 w Szczecinku, opiekun: Anna Albrecht
IV miejsce: Leonard Popławski, Szkoła Podstawowa w Żółtnicy, opiekun: Marzena Korotkiewicz
V miejsce: Piotr Gałwa, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choszcznie, opiekun: Małgorzata Walendzik
 
Nagrody specjalne za wkład pracy:
I nagroda: Natasza Komosa, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gryfinie, opiekun: Monika Mielniczenko
II nagroda: Luiza Maria Popławska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gryfinie, opiekun: Monika Mielniczenko
 
Wyróżnienia:
Wyróżnienie: Tomasz Celmer, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gryfinie, opiekun: Monika Mielniczenko
Wyróżnienie: Aleksandra Chranowska, Szkoła Podstawowa Nr 2 w policach, Opiekun:
Wyróżnienie: Daniel Wyżykowski, Szkoła Podstawowa w Strzelewie, opiekun: Ewa Rapa,
Wyróżnienie: Nina Toboła, Szkoła Podstawowa w Brwicach, opiekun: L. Maciejewska
Wyróżnienie: Mikołaj Kikun, Szkoła Podstawowa w Brwicach, opiekun: Elżbieta Afiniec
Wyróżnienie: Julian Brzuska, Szkoła Podstawowa w Wrześnicy, opiekun: Monika Waćkowska
Wyróżnienie: Weronika Wieczorek-Krygler, Szkoła Podstawowa w Bierzwniku, opiekun: Teresa Pawlicka
Wyróżnienie: Zuzanna Wawrzyniak, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choszcznie, opiekun: Marta Snopkowska
Wyróżnienie: Szymon Tarnowski, Szkoła Podstawowa w Karścinie, opiekun:
Wyróżnienie: Wiktoria Leśniewska, Szkoła Podstawowa nr 5 w Szczecinku, opiekun: Barbara Socha
Wyróźnienie: Hanna Piotrowska, Szkoła Podstawowa w Trzcińsku Zdroju, opiekun: Anna Zawadzka
 
KATEGORIA II – klasy V-VIII
I miejsce: Hanna Sitarek, Szkoła Podstawowa Nr 37 w Szczecinie, opiekun: Monika Zdybicka
II miejsce: Julia Knapińska, Szkoła Podstawowa Nr 37 w Szczecinie, opiekun: Monika Zdybicka
III miejsce: Aleksandra Czarnecka, Szkoła Podstawowa Nr 69 w Szczecinie, opiekun: Jolanta Śliwińska
IV miejsce: Jakub Baran, Szkoła Podstawowa we Wrześnicy, opiekun: Elżbieta Świeboda
V miejsce: Monika Masztelarz, Szkoła Podstawowa Nr 37 w Szczecinie, opiekun: Monika Zdybicka
 
Nagrody specjalne za wkład pracy:
I nagroda: Przemysław Domagalski, Szkoła Podstawowa w Dunowie, opiekun: Małgorzata Śmiałkowska
II nagroda: Maral Habrych, Szkoła Podstawowa w Różańsku, opiekun: Bożena Frączak
III nagroda: Michał Kuliś, Szkoła Podstawowa w Karlinie, opiekun: Aniela Bagińska
 
Wyróżnienia:
Wyróżnienie: Aleksandra Gębicz, Szkoła Podstawowa w Jesionowie, opiekun: Anna Staruch
Wyróżnienie: Wiktoria Gruchot, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Dębnie, opiekun: Mirosława Kulawiak-Książek
Wyróźnienie: Wojciech Jaździkowski, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Dębnie, opiekun: Mirosława Kulawiak-Książek
Wyróżnienie: Maria Wesołowska, Publiczna Szkoła Podstawowa w Mierzynie, opiekun: Marek Bartmmen
Wyróżnienie: Oliwia Kuligowska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gryfinie, opiekun: Lucyna Mihoub
Wyróżnienie: Jan Bodys, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gryfinie, opiekun: Lucyna Mihoub
Wyróżnienie: Oliwia Buchholz, Szkoła Podstawowa w Barwicach, opiekun: K. Furman
Wyróżnienie: Miłosz Ziętek, Szkoła Podstawowa w Stołecznej, opiekun: Anna Walawender
Wyróżnienie: Sara Wilczewska, Szkoła Podstawowa Nr 37 w Szczecinie, opiekun: Monika Zdybicka
Wyróżnienie: Magdalena Schulz, Szkoła Podstawowa Nr 69 w Szczecinie, opiekun: Jolanta Śliwińska
Wyróżnienie: Pola Bosiacka, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nowogardzie, opiekun: Agnieszka Białczak
Wyróżnienie: Nikola Orzechowska, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Stargardzie, opiekun: Lilianna Janeczek
 
Dodatkowo przyznane zostały przyznane nagrody w grupie szkół specjalnych. Oto zwycięzcy:
I miejsce ex aequo: Gabriela Groc, PSONI w Kołobrzegu, opiekun pracy: Marta Erbacher,
I miejsce ex aequo: Filip Suchalski, Podstawowa Szkoła Specjalna Nr 67 w Szczecinie, opiekun pracy: Sonia Węglińska
II miejsce: Mateusz Pyrak, OREW Kołobrzeg, opiekun pracy: Anna Sereda, Robert Moszko

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz wszystkim wyróżnionym uczestnikom!

AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 13 grudzień 2018