c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 05 marzec 2018
Jak realizować działania na rzecz środowiska, zwłaszcza w zakresie likwidacji niskiej emisji? Tego można było dowiedzieć się podczas spotkania, które 5 marca odbyło się w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu. Informacje o możliwościach pozyskania wsparcia na inwestycje ekologiczne przedstawili eksperci Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie


WFOŚiGW w Szczecinie już od 25 lat oferuje różnego rodzaju mechanizmy finansowania inwestycji ekologicznych, w tym pożyczki z umorzeniami oraz dotacje. - Podejmujemy działania, by proces ubiegania się o środki Funduszu był dla beneficjentów jak najbardziej przystępny. Zależy nam na dobrym kontakcie z Państwem, dlatego zorganizowaliśmy cykl konferencji w zachodniopomorskich miastach. Spotkanie w Myśliborzu jest kolejnym – po Gryficach, Mirosławcu i Drawsku Pomorskim, podczas którego prezentujemy możliwości uzyskania wsparcia ze środków Wojewódzkiego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – informował Radosław Grzegorczyk – Prezes Zarządu szczecińskiego Funduszu.

Beneficjenci z naszego regionu mogą skorzystać z dofinansowania między innymi na wymianę źródeł ciepła na ekologiczne, przeprowadzenie kompleksowych prac termomodernizacyjnych czy montaż instalacji odnawialnych źródeł energii. – Zapraszam do aplikowania o środki Funduszu tym bardziej, że w przypadku niektórych inwestycji – między innymi wymiany źródeł ciepła na ekologiczne – terminowa spłata może zaowocować umorzeniem aż połowy kwoty pożyczki – zachęcał Paweł Mirowski – Zastępca Prezesa Funduszu.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konsultacje merytoryczne z Doradcami Energetycznymi WFOŚiGW w Szczecinie, którzy podpowiadają, jakie rozwiązania wdrożyć, by osiągnąć oszczędności na rachunkach za ogrzewanie i energię elektryczną i jednocześnie – chronić środowisko. Co ważne – korzystanie z usług w ramach Ogólnopolskiego Systemu Doradztwa Energetycznego jest bezpłatne. Zapraszamy do współpracy i kontaktu z Doradcami Funduszu w biurach w Szczecinie i Koszalinie.


AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 05 marzec 2018