c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 05 luty 2018
Nowe – energooszczędne okna i drzwi, docieplenie ścian oraz dachu. Dzięki dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW w Szczecinie budynek Szkoły Podstawowej w Wierzchowie przeszedł kompleksową termomodernizację
Prace obejmowały wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, docieplenie ścian zewnętrznych oraz stropodachu, wymianę grzejników płytowych wraz z termostatami i izolacji termicznej przewodów. Dzięki wymianie kotłów gazowych z palnikami atmosferycznymi na 2 kondensacyjne kotły gazowe o mocy 40 kW poprawiła się efektywność energetyczna budynku. Oprócz tego w sali gimnastycznej zamontowano urządzenia wentylacyjne z odzyskiem ciepła.

Dzięki inwestycji poprawi się stan środowiska – do atmosfery nie trafią niemal 24 tony dwutlenku węgla rocznie. Ponadto zmniejszy się zapotrzebowanie budynku szkoły na energię cieplną o prawie 1200 gigadżuli w skali roku.

Koszt termomodernizacji to prawie 1,1 miliona złotych. Gmina Szczecinek pozyskała na ten cel dofinansowanie w formie dotacji i pożyczki ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Fot. Kamila Cieślińska/Urząd Gminy Szczecinek
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 05 luty 2018