c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 04 grudzień 2017
Ekonomiczne i – co najważniejsze – ekologiczne. Cztery bezemisyjne samochody z napędem elektrycznym kupiło Miasto Szczecin. Zakup dofinansował WFOŚiGW w Szczecinie. Z aut Nissan E-NV200 będą korzystać pracownicy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego oraz Domów Pomocy Społecznej.

Samochody nie emitują do atmosfery dwutlenku węgla oraz szkodliwych gazów i pyłów. Litowo-jonowy akumulator pozwala przejechać na jednym ładowaniu 150 kilometrów. Koszt przejazdu 100 kilometrów to około 6 złotych. Auta posłużą m.in. do przewozu osób przez miejskie jednostki. Zakup kosztował niemal 530 tysięcy złotych, z czego połowa to dotacja ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

To drugi w tym roku zakup samochodów elektrycznych przez Miasto Szczecin. Wcześniej do miejskiej floty trafiły 4 elektryczne auta Nissan Leaf, z których korzystają m.in. pracownicy ZDiTM oraz placówek oświatowych.

Warto dodać, że dzięki wsparciu Funduszu w mieście już niedługo powstaną trzy ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Będą zlokalizowane przy ul. Klonowica, Felczaka oraz Tetmajera.

WFOŚiGW w Szczecinie wspiera elektromobilność, oferując samorządom 50%-ową dotację na zakup pojazdów elektrycznych i stacji ładowania. Do tej pory o takie dofinansowanie aplikowały m.in. Gmina Miasto Szczecin, Kołobrzeg, Komenda Wojewódzka Policji, Uzdrowisko Świnoujście, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie oraz Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.
Fot. Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego.
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 29 grudzień 2017