c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 01 grudzień 2017
Do atmosfery nie trafi dwutlenek węgla oraz gazy cieplarniane. Dwa nowe samochody elektryczne kupił Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. Inwestycję dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który wspiera działania na rzecz elektromobilności

Nowe auta we flocie ZWiKu to Volkswageny e-Golfy, które będą wykorzystywane przez pracowników podczas wyjazdów do odczytów wodomierzy radiowych. Na jednym ładowaniu mogą pokonać dystans do 300 kilometrów. Ekologiczne samochody nie emitują do atmosfery dwutlenku węgla i gazów. Są ciche – hałas generuje tylko opór powietrza oraz toczenia opon. To pierwsze pojazdy elektryczne w szczecińskim ZWiKu. Oprócz tego spółka udostępni mieszkańcom stację ładowania, która została ustawiona przy ulicy Golisza 10. Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie wyniosło niemal 140 tysięcy złotych.

Dofinansowanie na zakup aut dla samorządów…

Fundusz wspiera działania na rzecz e-mobilności, oferując samorządom 50%-ową dotację na zakup pojazdów elektrycznych i niezbędnej infrastruktury do ich ładowania. Z takiego dofinansowania skorzystały już między innymi: Gmina Miasto Szczecin, Komenda Wojewódzka Policji, Gmina Miasto Kołobrzeg, Uzdrowisko Świnoujście czy Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.

…i osób fizycznych

Szczeciński Fundusz – w ramach Programu pożyczek – umożliwia pozyskanie środków na zakup samochodów, skuterów i rowerów elektrycznych nie tylko samorządom, ale także osobom fizycznym z województwa zachodniopomorskiego. Dofinansowanie opiera się na pożyczce z oprocentowaniem 2% w skali roku do kwoty 150 tysięcy złotych. Umowę pożyczki na zakup pojazdów elektrycznych można zawrzeć na 7 lat. Nabór wniosków w ramach Programu pożyczek dla osób fizycznych rozpocznie się 15 grudnia. Spotkanie w Punktach Obsługi Osób Fizycznych w Szczecinie, Koszalinie oraz Szczecinku można zarezerwować za pośrednictwem internetowego systemu rezerwacji wizyt.


Fot. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 29 grudzień 2017