c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 13 listopad 2017
Felczaka, Klonowica oraz Przerwy-Tetmajera – przy tych szczecińskich ulicach już niedługo staną stacje ładowania pojazdów elektrycznych. Ich zakup i montaż dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
 
Każda z trzech stacji będzie umożliwiać jednoczesne ładowanie 2 pojazdów. W ciągu pół godziny będzie można naładować baterię pojazdu do poziomu 80%. Efektem ekologicznym będzie uniknięcie emisji do atmosfery niemal 30 ton dwutlenku węgla rocznie.
 
Koszt realizacji projektu „Zakup i montaż 3 stacji do ładowania pojazdów z napędem elektrycznym w Szczecinie” to niemal 480 tysięcy złotych, a połowa tej kwoty to dotacja ze środków WFOŚiGW w Szczecinie.
 
Szczeciński Fundusz konsekwentnie wspiera działania na rzecz rozwoju e-mobilności, oferując samorządom 50%-ową dotację na zakup pojazdów elektrycznych, a także niezbędnej infrastruktury w postaci stacji ładowania. Wśród beneficjentów, którzy skorzystali z dofinansowania na ten cel są między innymi: Gmina Miasto Szczecin, Gmina Miasto Kołobrzeg, Komenda Wojewódzka Policji, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie oraz Uzdrowisko Świnoujście.
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 13 listopad 2017