c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 11 wrzesień 2017
Już po raz trzydziesty w Barzkowicach odbyły się Targi Rolne Agro Pomerania. Obok zagadnień związanych z nowoczesnym rolnictwem, w programie pojawiło się wiele punktów dotyczących ekologii i ochrony przyrody, w tym EKOstrefa przygotowana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
 
Uczestnicy Targów, którzy chętnie odwiedzali namiot Funduszu, odpowiadali na pytania dotyczące odnawialnych źródeł energii, segregacji odpadów czy rzadkich gatunków roślin i zwierząt.
 
Pracownicy Funduszu informowali też o możliwościach dofinansowania inwestycji proekologicznych – między innymi usuwania barszczu Sosnowskiego, likwidacji azbestu, montażu odnawialnych źródeł energii czy możliwości uzyskania wsparcia w ramach systemu doradztwa energetycznego.
 
WFOŚiGW w Szczecinie – tradycyjnie już – wyróżnił Najlepszą Firmę podczas Targów. Nagroda trafiła do firmy Oxytree Solutions Poland Sp. z o.o., zajmującej się produkcją i dystrybucją drzew tlenowych. Wyróżniając tę firmę, Fundusz docenił jej wyjątkową aktywność na rzecz ograniczenia niskiej emisji i poprawy jakości powietrza.
 
Fundusz – w podziękowaniu za wieloletnią współpracę – otrzymał od Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach okolicznościowe wyróżnienie. Składamy ZODR Barzkowice gratulacje z okazji 30-lecia Targów Rolnych Agro Pomerania.

AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 11 wrzesień 2017