c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 06 wrzesień 2017
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaprasza do EKOstrefy podczas jubileuszowej, 25 edycji turnieju tenisowego Pekao Szczecin Open. Dla kibiców przygotujemy konkursy i zabawy na temat ekologii i ochrony środowiska. Nasz namiot na terenie kortów przy alei Wojska Polskiego 127 w Szczecinie będzie można odwiedzać od 11 do 17 września
 
Podobnie jak w zeszłym roku – nie zabraknie ciekawostek i zagadek dotyczących ochrony przyrody, odnawialnych źródeł energii, segregacji odpadów czy chronionych gatunków zwierząt.
 
Pekao Szczecin Open to najstarsza i największa zawodowa impreza tenisowa w Polsce. Wypracowana renoma oraz bardzo wysoki poziom organizacji sprawiają, że Pekao Szczecin Open bardzo często jest porównywany z imprezami ATP World Series i dzięki temu gości co roku wspaniałych tenisistów z całego świata. W stolicy Pomorza Zachodniego grali między innymi Nikołaj Dawidienko, dwukrotny mistrz olimpijski Nicolas Massu, David Ferrer, Gael Monfils, Richard Gasquet, Michaił Jużny, Pablo Carreno Busta i Nicolas Almagro. Byli też mistrzowie z Roland Garros – Juan Carlos Ferrero, Gaston Gaudio, Sergi Bruguera, Alex Corretja i Stan Wawrinka. Dwanaście miesięcy temu zwyciężył Włoch Alessandro Giannessi, który pokonał w finale Niemca Dustina Browna, czyli mistrza szczecińskiego challengera z roku 2014. O wysokim poziomie organizacji turnieju świadczy także wiele nagród zdobytych przez lata, w tym tak prestiżowe jak ATP Challenger Award dla najlepszego turnieju challengerowego na świecie.
 
Scenariusz turnieju Pekao Szczecin Open 2017
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 15 wrzesień 2017