c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 31 lipiec 2017
Dziesięć przyjaznych środowisku jednośladów trafiło do komend Policji na terenie naszego regionu. Rowery, dzięki którym mundurowi mogą dotrzeć w miejsca niedostępne dla radiowozów, zostały kupione w ramach kampanii „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych”. Zakup sprzętu dofinansował WFOŚiGW w Szczecinie
 
Rowery zostały przekazane do jednostek Policji z terenu naszego województwa - Komend Miejskich w Świnoujściu i Koszalinie, a także Komend Powiatowych w Kołobrzegu, Stargardzie i Gryficach. Jednoślady są wyposażone w silniki elektryczne, które umożliwią sprawne przemieszczanie w terenie niedostępnym dla radiowozów. Sprawdzają się podczas patroli na nadmorskich deptakach, skwerach i placach zabaw, w parkach, a także na terenach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie plaż.
 
Dzięki dotacji w wysokości 100 tysięcy złotych, oprócz rowerów elektrycznych, zakupiono także tysiąc dziecięcych apteczek do nauki udzielania pierwszej pomocy. Mają na celu wspieranie bezpiecznych zachowań nad wodą, nauki udzielania pierwszej pomocy i prawidłowych reakcji na zagrożenia. Apteczki - poza podstawowym zestawem do resuscytacji krążeniowo-oddechowej – zawierają również maskotkę–breloczek i książeczkę instruktażową dla dziecka i rodzica. Ponadto kupiono ponad 10 tysięcy opasek bezpieczeństwa dla dzieci. Rodzic może wpisać na nich numer telefonu, pozwalający szybciej odnaleźć dziecko, które się zgubiło.
 
Kampania „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych” została zorganizowana już po raz trzeci. Jej celem jest promocja bezpiecznych zachowań nad wodą a także prawidłowy sposób zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie.
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 23 sierpień 2017