c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 20 lipiec 2017
Auto elektryczne do transportu dla osób niepełnosprawnych oraz stację ładowania kupi Uzdrowisko Świnoujście S.A. Zakup ekologicznego samochodu, który nie emituje dwutlenku węgla do atmosfery dofinansował Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
 
Koszt to ponad 170 tysięcy złotych, a 70 tys. zł to wsparcie finansowe ze środków statutowych WFOŚiGW w Szczecinie. Samochód ma zostać przekazany do końca października br. Efekt ekologiczny to uniknięcie emisji do atmosfery niemalże 3,8 tony dwutlenku węgla w skali roku.
 
Fundusz w ramach wspierania e-mobilności i bezemisyjnego transportu wcześniej dofinansował zakup aut elektrycznych i stacji ładowania przez Gminę Miasto Szczecin, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie orz Gminę Miasto Kołobrzeg.
 
Z dofinansowania na zakup przyjaznych środowisku pojazdów mogą skorzystać nie tylko samorządy, ale również osoby fizyczne. W ramach Programu pożyczek dla osób fizycznych na inwestycje z zakresu ochrony powietrza, wód i gleby dofinansowanie obejmuje zakup samochodów, skuterów i rowerów z napędem elektrycznym. Finansowanie opiera się na preferencyjnej pożyczce z oprocentowaniem 2%, do kwoty 150 tysięcy złotych, zawieranej na 7 lat. Szczegółowe informacje na temat Programu pożyczek można uzyskać w punktach przy ul. Partyzantów 3/3 w Szczecinie, ul. Matejki 1 w Koszalinie oraz pl. Wolności 8 w Szczecinku.
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 20 lipiec 2017