c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 18 lipiec 2017
15- 16 lipca w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy odbył się II Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych. W tym roku wzięło w nim udział ponad 8 tysięcy gości - miłośników ogrodnictwa, pasjonatów sztuki kulinarnej i turystów. Patronem wydarzenia był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
 
Tematem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu była Róża – Królowa smaku i zapachu. Królowa dominowała w potrawach, napojach, kosmetykach i innych specjałach, przygotowanych przez zaproszonych ekspertów.
 
Róże, liliowce, begonie, aksamitki, lawenda, kwiaty dyni czy cukinii posłużyły do przygotowania wyjątkowych kwiatowych dań. Goście festiwalu mogli skosztować m.in.: kaszy kuskus z płatkami róż, serka z lawendą na kruchych ciastkach oraz risotta z kwiatami cukinii i nagietka. Podczas tegorocznej edycji festiwalu debiutowały 15 minutowe przepisy na dania kwiatowe, takie jak: sałatka z mini marchewki z aksamitką i begonią. Na spragnionych czekały orzeźwiające napoje: różoniada - różana lemoniada, poncz z fuksji, napoje z kwiatami pomarańczy oraz cytrynady z pysznogłówką.
 
Kolejną nowością był konkurs kulinarny - Cały ogród na talerzu. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny reprezentujące powiaty: koszaliński, kołobrzeski, drawski i łobeski. Nagroda główna - Kwiatowy Widelec trafił w ręce drużyny z powiatu kołobrzeskiego. Zwycięscy zaserwowali jury: krem z buraków z płatkami róż i begonią, łososia z soczewicą i kwiatami cukinii, ciasteczka na chmielu oraz orzeźwiający napój różany.
 
Dużym zainteresowaniem gości festiwalu cieszyły się stoiska animacyjne. Uczestnicy wydarzenia mogli poznać technikę decoupage, wziąć udział w warsztatach kosmetycznych i florystycznych.
 
Kolejna edycja Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych odbędzie się 14-15 lipca 2018 roku w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy.

Zdjęcia pochodzą z archiwum Organizatora Festiwalu.
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 18 lipiec 2017