c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 12 lipiec 2017
Dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu w Dołujach powstanie Ptasi Zakątek, a w Domu Kota w schronisku w Dobrej zostanie zrealizowany projekt dotyczący ochrony przyrody i edukacji ekologicznej. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie zawarł dwie umowy z Gminą Dobra
 
Całkowity koszt projektu „Zagospodarowanie użytku ekologicznego Ptasi Zakątek w Dołujach” to prawie 840 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Szczecinie wynosi niemalże 250 tysięcy złotych. Ptasi Zakątek przy ulicy Tura zamieszkuje około 50 gatunków ptaków, z których aż 44 podlegają ochronie, a także 9 gatunków płazów i 2 – gadów. Teren, który jest siedliskiem wielu gatunków roślin i zwierząt stanie się użytkiem ekologicznym. Na miejscu powstaną między innymi: pomost rekreacyjny i cztery platformy dla ptaków. Inwestycja zakłada też wzmocnienie linii brzegowej oraz montaż oświetlenia. Ptasi Zakątek będzie gotowy do końca czerwca przyszłego roku.
 
Ptasi  Zakątek w Dołujach - wizualizacje


Dofinansowanie ze środków Funduszu pozwoli też na realizację projektu „Ochrona zwierząt wolno żyjących na terenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej wraz z edukacją ekologiczną na temat poszanowania praw zwierząt i opieki nad nimi”. Dotacja w wysokości ponad 72 tysięcy złotych pozwoli na zakup niezbędnego sprzętu do Domu Kota, w którym swoje miejsce znajdzie około 80 zwierząt. Będzie również przeznaczona na program edukacji ekologicznej na temat poszanowania praw zwierząt. W Domu Kota będą się znajdować między innymi izolatki dla kociąt i chorych kotów, a także dwa przeszklone pomieszczenia dla kotów oswojonych. Wybiegi zajmą ponad 50 metrów kwadratowych, a całkowita powierzchnia zabudowy to niemal 230 mkw. Budowa ma się zakończyć do 31 sierpnia, a otwarcie jest zaplanowane na 1 października. Wartość inwestycji to niespełna 940 tysięcy złotych.

Dom Kota w budowie
 


Umowy dofinansowania podpisali: Jacek Chrzanowski – Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Teresa Dera – Wójt Gminy Dobra.
 
 
Fotografie inwestycji i wizualizacje: www.GminaDobra24.pl
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 12 lipiec 2017