c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 15 maj 2017
Dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Gmina Miasto Kołobrzeg kupi samochód elektryczny, drona do poszukiwań nielegalnych wysypisk śmieci oraz wiaty i stojaki rowerowe. Łączna kwota dotacji z WFOŚiGW to ponad 250 tysięcy złotych, a całkowita wartość ekologicznych inwestycji wynosi niemalże 600 tysięcy złotych
 
Umowy dofinansowania podpisali: Jacek Chrzanowski – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie oraz Prezydent Kołobrzegu – Janusz Gromek.
 
Z elektrycznego pojazdu będzie korzystać kołobrzeska Straż Miejska. Ekologiczny samochód pozwoli na uniknięcie emisji do atmosfery prawie 2 ton dwutlenku węgla rocznie. To kolejny samochód na prąd dofinansowany przez WFOŚiGW w Szczecinie, który wcześniej przekazał środki m.in. środki na zakup 4 aut elektrycznych przez Gminę Miasto Szczecin.
 
Dofinansowanie pozwoli też Straży Miejskiej na zakup drona, który będzie wykorzystywany do prowadzenia patroli ekologicznych między innymi na terenie Ekoparku Wschodniego. Bezzałogowiec pomoże lokalizować miejsca dzikich wysypisk śmieci, kontrolować zanieczyszczenia czy wzmocnić kontrolę źródeł niskiej emisji.
 
Aby zachęcać mieszkańców i turystów do zamiany samochodów na rowery, zostaną zamontowane wiaty i stojaki. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup i montaż 11 wiat oraz 96 stojaków.

AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 15 maj 2017