c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 04 maj 2017
Już po raz trzeci szczecinianie przekonają się, że sport i ekologia mogą iść w parze! 21 maja w Lesie Arkońskim odbędzie się EKOBIEG. W programie – biegi dorosłych na 5 i 10 kilometrów, biegi dzieci i marsz nordic-walking. Po sportowej rywalizacji zapraszamy do EKOstrefy na kąpielisku Arkonka!
 
Będzie można zakręcić Kołem Wiedzy, rozwiązać eko-zagadki i sprawdzić swoją wiedzę np. o chronionych gatunkach zwierząt i zasadach segregacji śmieci. W EKOstrefie – oprócz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – będą się prezentować ośrodki edukacji ekologicznej i eko-stowarzyszenia. To okazja nie tylko do świetnej zabawy, ale także – dowiedzenia się czegoś nowego o otaczającej nas przyrodzie. Po zebraniu pieczątek na stoiskach, będzie można otrzymać magnolię. Tradycyjnie – do mieszkańców trafi pół tysiąca sadzonek. Festyn na Arkonce będzie jednocześnie podsumowaniem piątej edycji akcji Szczecińskie Magnolie.
 
Organizatorami III EKOBIEGu są: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, Kurier Szczeciński oraz Zakład Usług Komunalnych.
 
Zapisy odbywają się na stronie www.protiming24.pl. Zapraszamy do udziału!
AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 22 maj 2017