c:1 s:1

wfos

Opublikowano: 01 październik 2015
Jacek Chrzanowski – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie oraz Krystian Szczepański – Zastępca Prezesa Zarządu NFOŚiGW podpisali umowę na przekazanie Funduszowi w Szczecinie środków na realizację drugiej edycji Programu PROSUMENT. Kwota w wysokości 50 mln złotych pozwoli na montaż w naszym regionie tysiąca nowych instalacji Odnawialnych Źródeł Energii

Prezes Jacek Chrzanowski podczas konferencji prasowej w Punkcie Obsługi Programu przy alei Wojska Polskiego 36U/1 w Szczecinie zwrócił uwagę na sukces pierwszej edycji Programu. – Pierwsza pula środków, jaką udało nam się rozdysponować w województwie zachodniopomorskim to 22 mln zł. W drugiej edycji będzie to 50 mln zł – mówił Jacek Chrzanowski. Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie zaznaczył, że na Pomorzu Zachodnim powstaje wiele instalacji, wykorzystujących Odnawialne Źródła Energii: - To biogazownie, farmy fotowoltaiczne, a także farmy wiatrowe. Prezes Jacek Chrzanowski poinformował też, że zamontowane w ramach pierwszej edycji Programu mikroinstalacje OZE zostały zaprojektowane na potrzeby własne beneficjentów.

Na rosnącą rolę energetyki obywatelskiej uwagę zwrócił Norbert Obrycki – Przewodniczący Senackiego Zespołu Energii Odnawialnej. – Bardzo ważne jest, by Polacy, w ramach energetyki obywatelskiej, mogli decydować o swoim źródle energii, a także by mogli być jednocześnie producentami i konsumentami wytwarzanej energii.

Osoby zainteresowane Programem PROSUMENT na fachowe wsparcie mogą liczyć w dwóch Punktach Obsługi Programu – w Szczecinie i Koszalinie. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie planuje uruchomienie trzech kolejnych punktów: w Świnoujściu, Kołobrzegu oraz Szczecinku. – Mam nadzieję, że dzięki współpracy z wojewódzkimi funduszami ochrony środowiska i gospodarki wodnej uda się zbudować sieć takich punktów w całym kraju – mówił Krystian Szczepański – Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Rozpoczęcie naboru wniosków w ramach drugiej edycji Programu PROSUMENT w WFOŚiGW w Szczecinie jest zaplanowane na listopad. 

 

AddThis Social Bookmark Button
Poprawiono: 22 grudzień 2015